کدخبر: ۹۷۰۸

سفر محرمانه فرمانده سنتکام به خاورمیانه

فرمانده سنتکام از مصر، اردن، سوریه و اراضی اشغالی در منطقه فرماندهی مرکزی ایالات متحده بازدید کرد تا وضعیت امنیتی و انسانی را بهتر درک کند.

سفر محرمانه فرمانده سنتکام به خاورمیانه

به گزارش 24 آنلاین، بر اساس بیانیه فرماندهی مرکزی آمریکا که در حساب کاربری خود در پلتفرم ایکس  در ۲۷ فوریه منتشر شده، کورلا به شهر العریش و دروازه رفح در مصر سفر کرد و در آنجا با نمایندگان چندین سازمان بین‌المللی و غیردولتی، ارتش میدانی دوم مصر و مقامات سفارت آمریکا دیدار کرد تا در ظاهر در مورد ارسال کمک‌های بشردوستانه از مصر به غزه گفت‌وگو کند.

 بر اساس این بیانیه، مقامات به تشریح چالش‌ها، فرصت‌ها و سطح حمایت جامعه جهانی برای افزایش جریان «تدارکات امدادرسانی» به غزه پرداختند.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده افزود که کورلا در ۲۸ فوریه به اردن سفر کرد و در آنجا با سرلشکر یوسف الحنیطی، رئیس ستاد مشترک ارتش اردن، کارکنان وی و دیگر فرماندهان دیدار کرد تا درباره جنگ بین رژیم اشغالگر و حماس، حملات انصارالله در دریای سرخ و امنیت منطقه صحبت کند.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده در ادامه اشاره کرد که در این دیدار، رهبران همچنین فرصت‌های آنچه «افزایش کمک‌ها به غزه برای رسیدگی به بحران انسانی» خوانده شده، مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این بیانیه توضیح داده شده‌است که کورلا در ۲۸ و ۲۹ فوریه از تأسیسات نظامی فرماندهی مرکزی ایالات متحده در اردن و سوریه، از جمله برج ۲۲، پادگان التنف، منطقه فرود رومالین و پایگاه مستقر در روستای الخضراء بازدید کرد تا پیشرفت‌های جاری در حفاظت از نیروها را ارزیابی کند. وی با رهبران محلی دیدار کرد و درک مستقیم و دست اولی از پیشرفت‌های انجام شده در کارزار به اصطلاح «شکست داعش» در مرز بین اردن و سوریه به دست آورد.

طبق گزارش الجزیره، این بیانیه حاکی از آن است که زمانی که کورلا در سوریه بود، از اردوگاه‌های آوارگان الروج و الهول بازدید و همچنین با مقامات و ده‌ها تن از ساکنان این ۲ اردوگاه ملاقات کرد تا در مورد بازگشت، بازپروری و ادغام مجدد اسرای داعش و ساکنان متضرر از درگیری به وطن خود گفت‌وگو کند.

فرماندهی مرکزی آمریکا خاطرنشان کرد که بیش از ۴۵ هزار آواره در الروج و الهول و بیش از ۹۰۰۰ زندانی داعش در سوریه وجود دارند.

در ادامه این بیانیه آمده‌است: از ۲۸ فوریه تا ۲ مارس، فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا به اراضی اشغالی سفر کرد و با یوآو گالانت وزیر جنگ اسرائیل، هرتزی هالوی، رئیس ستاد کل و اعضای دیگر ارتش اشغالگر  دیدار کرد.

بر اساس بیانیه فرماندهی مرکزی آمریکا، کورلا سه گفت‌وگوی گسترده در مورد نگرانی‌های امنیتی در داخل و خارج  اسرائیل برگزار و همچنین بر فرصت‌های «بهبود وضعیت انسانی در غزه» تمرکز کرد.

این بیانیه می‌افزاید: کورلا همچنین با سازمان هماهنگی و ارتباط اسرائیل که در راستای هماهنگی فعالیت‌های دولت و مناطق فعالیت می‌کند و مسؤولیت رساندن کمک‌های بشردوستانه به ساکنان غزه را بر عهده دارد، دیدار کرد و همچنین دیداری با فرماندهی شمال و مدیر مؤسسه اطلاعات و عملیات ویژه ارتش اسرائیل داشت.

کورلا گفت: «این بیست و هفتمین سفر من به منطقه فرماندهی مرکزی ایالات متحده بود و هر یک از این سفرها به من این امکان را می‌دهد تا درک عمیق‌تری از چالش‌ها و فرصت‌های امنیتی و همچنین دیدگاه‌های منحصربه‌فردی که از طریق تلفن یا از طریق کنفرانس ویدیویی به دست نمی‌آیند، به دست بیاورم.»

وی افزود: این روزهای سختی در منطقه فرماندهی مرکزی ایالات متحده است و ما برای حل آنها به حرفه‌ای بودن، تعهد و شایستگی نیروهای نظامی خود و همچنین استحکام روابط با شرکا متکی هستیم.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۹۷۰۸
ارسال نظر