کدخبر: ۱۲

رونمایی گردان‌های القسام فلسطین از اژدر هدایت شونده العاصف

سخنگوی نظامی گردان‌های القسام با بیان اینکه در عملیات کنونی، نیروی دریایی مقاومت برای نخستین بار از اژدر «العاصف» استفاده کرده است، گفت غزه، گورستان دشمن خواهد بود.

رونمایی گردان‌های القسام فلسطین از اژدر هدایت شونده العاصف

به گزارش پایگاه خبری 24، «ابوعبیده» سخنگوی نظامی گردان‌های عزالدین القسام (شاخه نظامی جنبش حماس فلسطین) تأکید کرد که رژیم صهیونیستی برای ترمیم وجهه خود، به دنبال کوچاندن اجباری مردم فلسطین و نابودی این کشور است.

ابوعبیده با اشاره به اینکه تا کنون، با خمپاره‌های یاسین -۱۰۵، ۲۲ خودروی نظامی اسرائیلی منهدم شده است، گفت: نیروهای ما چند عملیات نفوذ انجام دادند و نیروهای دشمن را دور زدند و موفق شدند شماری از آنان را از پای درآورند.

وی با بیان اینکه در عملیات کنونی، نیروی دریایی مقاومت برای نخستین بار از اژدر «العاصف» استفاده کرده است، تصریح کرد: غزه، گورستان دشمن خواهد بود. این جنگ را سرآغازی برای جنگ آزادسازی فلسطین و اخراج اسرائیل می‌دانیم.

 

 

خبرگزاری شهاب به نقل از ابوعبیده گزارش داد: روایت دشمن را درباره آزادسازی یکی از اسرای خود از غزه شنیدیم، ولی تکذیب می‌کنیم که دشمن توانسته باشد به هیچ اسیری که نزد القسام باشد، دست پیدا کرده باشد.

«دانیل هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه هفته جاری گفت که خانواده‌های ۲۳۹ اسیری که در غزه در اختیار حماس هستند، در جریان قرار گرفته‌اند که خویشاوندانشان در دست حماس بازداشت هستند.

وی ادامه داد که یکسری امدادگران خارجی نیز در بین بازداشتی‌های حماس هستند و مقام‌های رژیم صهیونیستی ۴۰ فردی که قبلاً به‌عنوان ناپدیدشدگان معرفی شده بودند را نیز شناسایی کردند.

هاگاری در خصوص احتمال حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: «ما به گسترش عملیات زمینی به شیوه‌ای تدریجی ادامه می‌دهیم و نهایت تلاش خود را برای تضمین ایمنی نیروهایمان به کار خواهیم گرفت».

ابوعبیده با کنایه به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر صهیونیست: نیز گفت اگر نتانیاهوی شکست‌خورده، بعد از یک ماه جنگ، به آزاد کردن یک اسیر افتخار می‌کند، به این معنی است که برای آزاد کردن سایر اسرای خود، به ۲۰ سال زمان نیاز دارد.

وی همچنین خبر داد که به میانجی‌ها گفته‌اند در راستای مواضع انسان‌دوستانه و به این خاطر که به اسرای خارجی هیچ نیازی نداند، آنان را آزاد خواهند کرد.

منبع: ایمنا
کدخبر: ۱۲
ارسال نظر