کدخبر: ۱۶۲۲۵

صداوسیما با لجن پراکنی مقابله جدی دارد

پیمان جبلی ـ رییس صداوسیما ـ ضمن اعلام جزئیاتی از برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در رادیو و تلویزیون، تاکید کرد: مجری مناظره در حال بررسی است و آنچه که در رسانه‌ها اعلام شده صرفا گمانه‌زنی است.

صداوسیما با لجن پراکنی مقابله جدی دارد

به گزارش 24 آنلاین، نشست خبری رییس صداوسیما با اهالی رسانه امروز ـ یکشنبه ـ بیستم خرداد ماه در حال برگزاری است و قرار است به پرسش‌های خبرنگاران درباره مناظره‌های انتخاباتی، فرایندهای تولید محتوا، ارزیابی و پخش مستندهای انتخاباتی، اقدامات رسانه ملی برای مقابله با تبلیغات رسانه‌های بیگانه و همچنین رصد و مقابله رسانه‌ای با هجمه‌های رسانه‌ای پاسخ داده شود.

در نشست امروز پیمان جبلی (رئیس سازمان صداوسیما)، محسن برمهانی (معاون سیما) و علی بخشی‌زاده (معاون صدا) به همراه سیدباقر حاجی سید رضی (مدیر تولید و فنی سیما) حضور داشتند.

جبلی در ابتدای نشست ضمن ابراز تسلیت مجدد برای شهادت رئیس جمهور، به پوشش تصویری مراسم بدرقه شهدا در قاب تصویر اشاره کرد و گفت: با تلاش همکاران ما در سازمان تا حد زیادی موفق شدیم سربلند از این آزمون بیرون بیاییم و طبق نظرسنجی‌ها ۸۷ درصد مردم از انعکاس خبرها و پوشش مراسم رضایت داشتند. این حماسه مقدمه و طلیعه‌ای برای حماسه بزرگتر یعنی انتخابات است و ما شاهد یک اتفاق تاریخی خواهیم بود. در همین راستا به فاصله کمتر از دو هفته نظرسنجی‌هایی که انجام شد بعد از این واقعه تلخ با افزایش مشارکت ۱۲ درصد و کاهش ۲۰ درصدی عدم مشارکت قطعی روبه‌رو خواهیم بود.

وی یادآور شد: این تنها آزمون ما در ماه‌های اخیر نبود؛ از انتخابات مجلس گرفته تا پوشش اخبار طوفان الاقصی، عملیات وعده صادق و در نهایت شهادت آیت الله رئیسی که همه را پشت سر گذاشتیم. بعضی از جاها گفته شد راه‌اندازی ۲۰۰ کانال در انتخابات مجلس چه فایده‌ای داشت؛ در حالی‌که خیلی‌ها توانستند با نامزدهای انتخابات از این طریق آشنا شوند. در این زمینه تجربه خوبی را اندوختیم که رضایت مقام معظم رهبری را هم در پی داشت. این تجربه، انتظارات از صداوسیما برای انتخابات ریاست جمهوری را بیشتر می‌کند. رسانه ملی تلاش خود را خواهد کرد تا ماهیت مردمی را در فصل عدالت‌گستری و استفاده عادلانه امکانات برای نامزدها که جزو مصادیق سرفصل عدالت‌گستری است، دنبال کند. همچنین فرصت‌سازی نامزدها برای ارائه برنامه‌ها، سند محوری و توجه ویژه به برنامه هفتم، مشارکت مردم، نخبگان و کارشناسان ارشد برای برگزاری مناظره‌ها از اقدامات این دوره بود. ضمن اینکه مقابله بسیار جدی از تخریب‌ها و لجن‌پراکنی از اقدامات مهم ما خواهد بود.

جبلی درباره ساختار برنامه‌های انتخاباتی در صداوسیما اظهار کرد: برای ساخت برنامه‌ها از عقل جمعی کمک گرفتیم و در طراحی سوالات از ظرفیت‌های مختلف استفاده کردیم. مهمترین برنامه، برگزاری مناظره‌هاست که پنج مناظره را در نظر گرفتیم و هر مناظره شامل سه و نیم الی چهار ساعت خواهد بود.

به گفته رییس صداوسیما پخش مناظره‌ها بعد از مغرب آغاز می‌شود و پیش‌بینی بر پخش سه ساعت و نیم است و البته این میزان بر تعداد کاندیداها بستگی دارد.

وی ادامه داد: ما (صداوسیما) هم منتظر اعلام اسامی توسط شورای نگهبان هستیم. بعد از آن، مراسم قرعه‌کشی برگزار می شود. محورهای مناظره و آنچه را که در مناظره‌ها مطرح می‌شود از قبل اعلام کرده‌ایم. همچنین مناظره‌ها از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۶۲۲۵
ارسال نظر