کدخبر: ۸۸۹۹

توجه بیشتر صداوسیما به سریال‌های تاریخی/ «مهیار عیار» سال آینده پخش می‌شود

رئیس صداوسیما در پشت‌صحنه سه سریال تاریخی در شهرک سینمایی تلویزیونی ایران حاضر شد و از توجه ویژه به ساخت سریال‌های تاریخی در تلویزیون سخن گفت.

توجه بیشتر صداوسیما به سریال‌های تاریخی/ «مهیار عیار» سال آینده پخش می‌شود

به گزارش پایگاه خبری 24 و به نقل از روابط عمومی صداوسیما، پیمان جبلی پس از بازدید از پشت‌صحنه سریال «نون خ» به شهرک سینمایی تلویزیونی ایران رفت و ضمن بازدید از پشت‌صحنه دو سریال «مهیار عیار» و «حضرت موسی (ع)» در محوطه لوکیشن عظیم سریال «سلمان فارسی» نیز حاضر شد و در جریان آخرین وضعیت ساخت و توسعه آن قرار گرفت.

رئیس صداوسیما در حاشیه این بازدید با بیان اینکه به مجموعه‌های نمایشی با مضمون تاریخی طی سال‌های اخیر کمتر توجه شده بود، گفت: اکنون کارهای تاریخی در نوبت تولید قرار می‌گیرند و برخلاف سال‌های گذشته، تورم کارهای تاریخی را شاهدیم که برای مخاطبان از جذابیت خاصی برخوردارند.

جبلی تأکید کرد: کارهای دیگری در کنار دو کار الف ویژه سلمان فارسی و حضرت موسی داریم که در مراحل مختلفی از نگارش فیلم‌نامه تا پیش‌تولید و تولید قرار دارند.

وی درباره سریال «مهیار عیار» هم گفت: «مهیار عیار» اگرچه ذیل مجموعه‌های تاریخی قرار می‌گیرد، مفاهیم ظریفی در داستان‌ها و خرده‌داستان‌هایش جانمایی شده و علاوه‌بر اینکه به یک دوره تاریخی کمترپرداخته‌شده، یعنی صفویه می‌پردازد، به ظرافت‌های رفتاری فرهنگ ایرانی، چون جوانمردی و احترام به جایگاه مادر توجه ویژه دارد.

جبلی افزود: مقطع تاریخی سریال که پیش از این در تلویزیون کمتر به آن پرداخته شده بود و آنچه در این مجموعه نمایشی روایت می‌شود، آن را به یک مجموعه تاریخی خاص تبدیل کرده است و به همین خاطر با پیچیدگی‌های فراوانی برای آماده‌سازی دکور، لباس و سایر ملزوماتی که می‌تواند این دوره تاریخی را روایت کند، همراه بوده است.

رئیس صداوسیما با بیان اینکه علیرغم زمان بر بودن کارهای تاریخی، مراحل پیش‌تولید و تولید مجموعه «مهیار عیار» با زحمات عوامل تولید بدون حتی یک روز وقفه طی شده است.

جبلی در پایان ابراز امیدواری کرد که «مهیار عیار» که در ماه‌های آینده پخش خواهد شد، مورد اقبال مخاطبان قرار بگیرد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۸۸۹۹
ارسال نظر