کدخبر: ۱۰۴۸۵

صمدی: از بوکس جهان عقب مانده‌ایم/ مربی کوبایی معجزه نمی‌کند

پیشکسوت پر افتخار بوکس ایران معتقد است که در حال حاضر، بوکس ایران از سطح جهانی عقب است و باید برای چهار سال آینده برنامه‌ریزی کرد.

صمدی: از بوکس جهان عقب مانده‌ایم/ مربی کوبایی معجزه نمی‌کند

به گزارش 24 آنلاین، رقابت‌های جهانی انتخابی المپیک بوکس در حالی به میزبانی ایتالیا پیگیری شد که تیم ملی ایران نیز با ۶ بوکسور در این رقابت‌ها حضور یافت، اما نتوانست نتیجه خوبی کسب کند و بدون کسب سهمیه به کشور بازگشت.

*از بوکس جهان عقب مانده‌ایم

رضا صمدی، پیشکسوت پر افتخار بوکس ایران، درباره عملکرد ملی‌پوشان ایران در این رقابت‌ها به ایسنا گفت: همانطور که قبلا به شما گفتم، من بعید می‌دانستم از طریق مسابقات جهانی برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس کسب سهمیه کنیم، چرا که بوکس ما از سطح جهان عقب است و با مربیان قبلی وضعیت تیم ملی خراب شده است.

*مربیان کوبایی معجزه نمی‌کنند

او درباره حضور مربیان کوبایی در راس کادرفنی تیم ملی نیز گفت: عملکرد بوکسورهای ایران نشان داد که با این مربیان کوبایی یک مقدار کمی حرکت رو به جلو داشته‌ایم، ولی نباید انتظار داشت که در این فرصت نهایتا دو ماهه، این مربیان معجزه کنند.

*سهمیه المپیک را دور از دسترس می‌بینم 

صمدی درباره سطح دومین مسابقه انتخابی المپیک سطح جهانی در تایلند نیز گفت: مرحله بعدی و پایانی کسب سهمیه المپیک در تایلند برگزار می‌شود که پیش‌بینی من از سطح این مسابقات بالا بودن سطح فنی است. به نظر من مسابقات آسیایی سخت‌تر خواهد بود و شاید در رقابت‌های جهانی می‌شد با قرعه خوب به سهمیه برسیم. از طریق مسابقات انتخابی تایلند هم شاید نهایتا یک بوکسور ما کسب سهمیه کند که من این را هم خیلی سخت و دور از دسترس می‌بینم.

*نحوه مبارزه بوکسورها تغییر کرده است

کارشناس بوکس ایران، در پاسخ به این سوال که آیا تغییراتی در مبارزه بوکسورهای ایران مشاهده کرد، توضیح داد: قطعا تغییرات ایجاد شده و می‌دانم که مربیان کوبایی سبک تمرینی را کاملا عوض می‌کنند، اما باید با این مربیان برای چهار سال آینده آماده شویم. تغییراتی در نحوه مبارزه قابل مشاهده بود اما همچنان نیاز به رشد داریم.

او ادامه داد: من مبارزه قشلاقی و حبیبی‌نژاد را دیدم. حبیبی از نظر فنی خوب است اما تاکتیک خاصی برای مبارزه با حریف ژاپنی نداشت. مبارزه مسلم مقصودی با حریف آمریکایی را هم دیدم که خیلی بی‌برنامه پیش رفت و به نظرم همین مسائل باعث شد نتیجه نگیریم. قشلاقی هم همینطور بود. 

*بوکسورهای ایران انگار دعوا می‌کنند 

صمدی با بیان اینکه فعلا نمی‌شود از مربیان تیم ملی ایرادی گرفت، توضیح داد: بوکسورهای ما انگار برای دعوا روی رینگ می‌روند، باید بتوانیم تکنیک را اجرا کنیم و اگر نکنیم همین نتایج حاصل می‌شود. قطعا مربیان کوبایی تکنیک را اعلام کرده‌اند، اما فعلا بوکسورهای ما در سطحی نیستند که آن‌ها را اجرا کنند و ضرباتشان روی هوا بود. متاسفانه ملی‌پوشان ما برنامه خاصی برای مبارزه نداشتند.

*باید برنامه مربیان کوبایی پیاده شود تا تاثیرگذار باشند

او در پاسخ به این سوال که آیا با این مربیان می‌شود به آینده بوکس ایران امیدوار بود، تصریح کرد: به هر حال این نفرات از سطح اول بوکس جهان آمده‌اند. آینده به شرطی روشن است که برنامه‌های این مربیان پیاده شوند. ما از نظر پشتوانه هم دچار ضعیف هستیم و نفر دوم نداریم که جایگزین کنیم. نفرات دوم فاصله زیادی با نفرات اول دارند. اگر شرایط به نحوی پیش رفت که این مربیان کنار تیم ماندند، صد درصد رشد خواهیم داشت و می‌شود آینده بوکس ایران را بسازیم.

*اگر پشتوانه بود، چند بوکسور باید از تیم ملی کنار روند

صمدی در پاسخ به این سوال که آیا نیاز است برخی نفرات از تیم ملی کنار بروند، تصریح کرد: اگر پشتوانه‌ای وجود داشت قطعا باید یکسری از این نفرات را تغییر دهیم، اما فعلا بوکسورهای ما همین‌ها هستند و باید پیش برویم تا پشتوانه سازی صورت بگیرد. از نظر نیروی انسانی چیزی کم نداریم، ضعف ما آموزش است که امیدوارم با این مربیان کوبایی آموزش خوبی صورت گیرد.

دارنده دو طلای آسیا، در پایان صحبت‌های خود گفت: من آرزوی موفقیت برای تیم ملی می‌کنم و امیدوارم حداقل یک سهمیه را در المپیک داشته باشیم.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۰۴۸۵
ارسال نظر