کدخبر: ۱۱۹۸۳

انتقاد مدیرعامل تراکتور از داوری بازی با آلومینیوم

مدیرعامل باشگاه تراکتور به انتقاد از داوری بازی با آلومینیوم اراک پرداخت.

انتقاد مدیرعامل تراکتور از داوری بازی با آلومینیوم

به گزارش 24 آنلاین، هوشنگ نصیرزاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران ضمن انتقاد از قضاوت داور بازی هفته بیست و دوم لیگ برتر بین دو تیم تراکتور و آلومینیوم اراک، اظهار کرد: اشتباهات داوری در فوتبال یک امر بدیهی است. هرچند که فیفا با اندیشیدن تدابیری همچون VAR سعی در به حداقل رساندن این اشتباهات دارد. ما نیز همیشه سعی داشته‌ایم که با سعه صدر با این موضوع برخورد کنیم و در چارچوب قانون اعتراض خود را به گوش مسؤولان امر برسانیم، اما تراکتور به قدری طی این سال‌ها از جانب اشتباهات داوری آسیب دیده‌ که دیگر باشگاه و هواداران تحمل تکرار چندباره این قبیل خطاها را ندارند.

مدیرعامل باشگاه تراکتور با اشاره به اینکه در بازی روز گذشته علاوه بر اینکه حداقل یک ضربه پنالتی و یک ضربه غیر مستقیم پشت محوطه جریمه برای تراکتور گرفته نشد، در صحنه‌ای دیگر مدافع تیم حریف نیز به دلیل ضربه‌ای که با کف پا به قفسه سینه رحمان جعفری وارد کرد، باید از زمین مسابقه اخراج می‌شد.

او اضافه کرد: در صحنه خطا روی مهدی هاشم‌نژاد، مدافع آلومینیوم اراک با تنه سنگین، بازیکن ما را در محوطه جریمه سرنگون کرد و نمی‌دانم چه دلیلی باعث شد که داور ضربه‌ پنالتی اعلام نکند.

نصیرزاده با بیان اینکه وقتی اشتباهات داوری علیه یک تیم اتفاق می‌افتد، علاوه بر متضرر شدن باشگاه، آسیب بزرگی به روحیه اجتماعی قشر بزرگی از جامعه وارد می‌شود، بیان کرد: هواداری که با زبان روزه از ظهر تا اواخر شب در ورزشگاه حضور یافته تا موفقیت تیمش را ببیند و داور بازی این چنین با تصمیمات اشتباه خود، باعث رنجش خاطر و عصبانیت آن‌ها می‌‎شود، به عبارتی حق هواداران را ضایع کرده و همه باید در این مورد پاسخگو باشند.

او افزود: شاید برای برخی از تیم‌ها اشتباهات داوری صرفاً با از دست دادن امتیاز همراه باشد امّا برای باشگاه بزرگی همچون تراکتور که با سرمایه‌گذاری شخصی و حمایت صادقانه میلیون‎ها هوادار در مسابقات فوتبال ایران حاضر شده و با حماسه‎‌هایی مانند بازی مقابل سپاهان، باعث جلوه‌گری فوتبال کشورمان در عرصه جهانی شد، اشتباهات داوری آسیب و ضرری فراتر از از دست رفتن امتیاز است و از سویی دیگر این تیم سال‌هاست که زخم عمیقی از این اشتباهات بر تن دارد و با هر بار تکرار آن و عقب ماندن تیم از کورس قهرمانی، این زخم سر باز می‌کند.

مدیرعامل باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: جالب است که جزئی‌ترین رفتارها روی سکوهای ما رصد می‌شود و با کوچکترین خطا شدیدترین برخورد صورت می‌گیرد و هیچ ابایی از جریمه چند صد میلیونی و محروم کردن تیم از حضور هواداران ندارند، اما اشتباهات داخل زمین همواره توجیه‌ می‌شود و میلیاردها تومان هزینه و روان میلیون‌ها هوادار فاقد ارزش است.

مدیرعامل باشگاه تراکتور با تاکید بر اینکه طبق روال در اسرع وقت شکایت خود از داور بازی را به همراه مستندات لازم، ارائه می‌کنیم، عنوان داشت: صبح امروز شخصاً در سازمان لیگ حاضر شده‎‌ام و پس از این نیز راهی فدراسیون فوتبال خواهم شد تا اعتراض خودمان و هواداران را به گوش متولیان و مسوؤلان برسانم.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۱۹۸۳
ارسال نظر