کدخبر: ۱۳۳۸۱

تیم‌های درجه ۲ پیشرفت کرده‌اند یا مدعیان ضعیف شده‌اند؟

محمد کشاورز معتقد است که تیم‌های درجه ۲ آسیایی در رشته فوتسال پیشرفت قابل توجهی در بخش دفاعی کرده‌اند.

تیم‌های درجه 2 پیشرفت کرده‌اند یا مدعیان ضعیف شده‌اند؟

به گزارش 24 آنلاین، محمد کشاورز، سرمربی تیم فوتبال گیتی‌پسند و بازیکن سابق تیم ملی فوتسال ایران در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص قهرمانی ایران در جام ملت‌های فوتسال آسیا و دیدار فینال با تایلند اظهار کرد: شایسته قهرمانی بودیم و در بازی فینال، روان و منظقی بازی کردیم. اتفاق خوبی که در بازی فینال افتاد این بود که خیلی زود به گل رسیدیم و نبض بازی را در دست گرفتیم. تیم حریف هم حرفی برای گفتن نداشت و با شایستگی برنده و قهرمان شدیم. همچنین در بعد دفاعی هم خوب عمل کردیم و باقر محمدی نیز روز خوبش بود و تایلند هم کار خاصی نتوانست از پیش ببرد. در کل به تیم ملی بابت این قهرمانی تبریک می‌گویم زیرا بازیکنان کار بزرگی کردند و جام را به خانه برگرداندند.

وی درباره ضعف خط دفاعی تیم ملی بیان کرد: ضعف دفاعی تیم در بازی‌های نمود پیدا می‌کرد که ضدحمله می‌خوردیم و این به مرور به خصوص در بازی فینال حل شد. در بازی‌های مثل ازبکستان، بحرین یا حتی افغانستان تیم ما جلو می‌کشید و همین فضای ضدحمله را به بازیکنان حریف می‌داد که این کمی کار ما را سخت می‌کرد.

کشاورز در پاسخ به این سوال که آیا سطح تیم‌های در جه ۲ آسیا بالا رفته یا سطح مدعیان پایین آمده؟ توضیح داد: ژاپن یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های جام بود و بسیار سردرگم عمل کرد. نبود کاپیتان این تیم ضربه بزرگی به آنها زد و چوبش را هم خوردند. چیزی که در این بازی‌ها عیان بود، این بود که تیم‌های درجه ۲ آسیا در بعد دفاعی پیشرفت کردند و توانستند حرفی برای گفتن داشتند اما در بعد هجومی و کارهای تاکتیکی هنوز کار دارند و باید روی آن نیز کار کنند.

ملی‌پوش سابق تیم ملی فوتسال درباره این که آیا نبود حسین طیبی حس شد یا خیر؟ گفت: ابتدا امیدوارم او هر چه زودتر سلامتش را به دست بیاورد. حسین یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان تیم ملی و کاپیتان تیم ملی است اما در این تورنمنت بازیکنان دیگر تیم تلاش زیادی کردند تا جای خالی او حس نشود و تا بخش زیادی هم موفق بودند. امیدوارم او زودتر به تیم ملی برگردد و تاثیرگذار باشد.

وی در پایان درباره این که آیا تیم ملی شانسی برای حضور روی سکو در جام جهانی دارد، تصریح کرد: وحید شمسایی زحمات زیادی را در این سال‌ها برای تیم ملی انجام داده اما ما برای این که امید داشته باشیم روی سکو برویم، باید اردوهای بیشتری داشته باشیم و بازی‌های دوستانه بهتری انجام دهیم. باید با تیم‌های رده بالا بازی کنیم که ما را تحت فشار بگذارند و سبب پیشرفت ما و نمودهای ضعف‌های تیم شوند تا در فرصت باقی مانده کادر فنی تیم ملی آن را حل کند. ما از نظر نیروی انسانی مشکلی نداریم و می‌توانیم با بزرگان دنیا رقابت کنیم اما این رقابت مستلزم بازی‌های تدارکاتی خوب و رسیدیگی به تیم است.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۳۳۸۱
ارسال نظر