کدخبر: ۱۳۸۳۴

بودجه وزنه‌برداری برای استان‌ها ناچیز است

نایب‌رئیس فدراسیون وزنه‌برداری اعلام کرد: ضریب بودجه پرداختی به رشته وزنه‌برداری در استان‌ها ناچیز است و نبود بودجه مناسب، امکانات و سالن اختصاصی از دغدغه‌های ورزش وزنه‌برداری استان‌ها به ویژه در بخش بانوان محسوب می‌شود.

بودجه وزنه‌برداری برای استان‌ها ناچیز است

به گزارش 24 آنلاین، مریم الیکا دوشنبه ۱۷ اردیبهشت در حاشیه برگزاری مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری کشور در همدان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: متأسفانه مدیران ورزش و جوانان استان‌ها بودجه ناچیزی به این ورزش اختصاص می‌دهند و هم‌اکنون به لحاظ تجهیزات و سالن اختصاصی برای بانوان با مشکل مواجه هستیم.

وی با اشاره به جایگاه مطلوب ورزش وزنه‌برداری بانوان در سطح بین‌المللی ادامه داد: وزنه‌برداری بانوان عمر کوتاهی را پشت سر می‌گذارد اما با وجود اینکه نزدیک به شش سال فعالیت رسمی داشته‌ایم، در پایه‌ها شاهد درخشش در سطوح بین‌المللی به ویژه آسیایی هستیم. 

الیکا با اشار به اینکه این رشته پیشینه درخشانی در المپیک دارد، مطرح کرد: وزنه‌برداری رشته المپیکی است که در دوره‌های اخیر توانسته با تصاحب سکوهای قهرمانی در المپیک که بزرگترین رویداد ورزشی در جهان است، ضمن به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی، دل‌های ملت ایران را شاد کند و به همین جهت نیاز به تغییر نگرش در سطح مدیران استان‌ها داریم.

وی با بیان اینکه فدراسیون در حد توان ضمن حمایت از هیأت‌های استانی، در رشد و اعتلای ورزش وزنه‌برداری به ویژه در بانوان همواره تلاش داشته و دارد، افزود: خوشبختانه رشته وزنه‌برداری بانوان نزد خانواده‌ها جایگاه مطلوب دارد و افزایش روزافزون آمار بیمه‌شدگان ورزش نشان از این علاقمندی است.

نایب‌رئیس فدراسیون وزنه‌برداری بیان کرد: هم‌اکنون در سطح نوجوانان دارای جایگاه برتر روی سکوهای آسیایی هستیم و فدراسیون در مسیر پشتوانه‌سازی گام برمی‌دارد، ضمن اینکه در ارتقاء دانش فنی مربیان، داوران و نیز شناسایی استعدادهای برتر برنامه‌ریزی گسترده صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان بانوان کشور از دیروز -یکشنبه ۱۶ اردیبهشت- با حضور ۱۲۰ وزنه‌بردار در قالب ۱۰ وزن به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی همدان آغاز شده است.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۳۸۳۴
ارسال نظر