کدخبر: ۱۳۸۴۰

فولاد - تراکتور؛ تقابل تیم‌های بازنده!

نه فولاد در سال تقویمی جدید قادر به کسب پیروزی در لیگ‌برتر شده نه تراکتور.

فولاد - تراکتور؛ تقابل تیم‌های بازنده!

به گزارش 24 آنلاین، هفته بیست‌وششم لیگ‌برتر فوتبال از روز گذشته آغاز شده و امروز (دوشنبه) با برگزاری ۷ دیدار به پایان می‌رسد. فولاد و تراکتور در چارچوب بازی‌های این هفته از ساعت ۱۹:۳۰ با قضاوت بیژن حیدری به میزبانی ورزشگاه شهدای فولاد به دیدار هم خواهند رفت.
به گزارش ایسنا، فولاد که ۲ بار فاتح لیگ‌برتر شده، این فصل برای بقا در رقابت‌ها تلاش می‌کند. حتی حضور عبدالله ویسی هم مثمرثمر نبوده و خطر سقوط همچنان سرخ‌پوشان اهوازی را تهدید می‌کند.
ولو اینکه تراکتور برای بقا تلاش نمی‌کند، اما نگاهی به اتفاقات این باشگاه در هفته‌های اخیر، بیانگر وضعیت اسف‌بار قرمزپوشان است. آن‌ها از ۱۵ امتیاز ممکنِ ۵ مسابقه اخیر تنها ۳ امتیاز به دست آورده‌اند. تی‌تی‌ها همراه با سپاهان جام را به سرخابی‌ها تعارف زدند تا کسب سهمیه آسیایی تنها امیدشان برای ادامه لیگ باشد.
رکورد منفی مشابهی مقابل نام ۲ تیم نمایان است. فولاد در ۸ و تراکتور در ۵ بازی‌ اخیر لیگ‌برتری بردی به دست نیاورده‌اند. به عبارتی نه فولاد در سال تقویمی جدید قادر به کسب تمام امتیازات یک بازی شده نه تراکتور و آن‌ها این هفته با امید کسب اولین پیروزی‌شان در ۱۴۰۳ به میدان می‌روند.
نکته دیگر اینکه، تراکتور تا به حال در ورزشگاه شهدای فولاد قادر به کسب پیروزی نشده است. از طرفی آخرین برد این تیم مقابل فولاد در اهواز به ۶ سال قبل بر می‌گردد. (لیگ هفدهم، یک بر صفر)
فولاد برای بقا در لیگ‌برتر به تمام امتیازات دیدارهای باقی‌مانده نیاز دارد و در سمت مقابل غلبه بر فولاد تنها راه تراکتور برای خروج از بحران است.
به روایت آمار:
۳۷ مسابقه بین ۲ تیم در چارچوب لیگ‌برتر برگزار شده که ۱۳ بازی را فولاد برده، ۱۱ مسابقه را تراکتور و ۱۳ بار هم نتیجه مساوی به دست آمده است.
وضعیت ۲ تیم در ۵ بازی اخیر:
فولاد: ۳ مساوی و ۲ باخت
تراکتور: ۳ مساوی و ۲ باخت
وضعیت جدول:
فولاد با ۲۲ امتیاز در رتبه چهاردهم جدول حضور دارد. تراکتور با ۴۱ امتیاز رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۳۸۴۰
ارسال نظر