کدخبر: ۱۳۹۹۰

برای پاداش مدال‌آوران المپیک هنوز تصمیم‌گیری نشده است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان بابیان اینکه هنوز میزان پاداش مدال آوران المپیک ۲۰۲۴ مشخص نشده، گفت: به زودی و با برگزاری جلساتی وزیر ورزش رقم پاداش هارا اعلام می کند.

برای پاداش مدال‌آوران المپیک هنوز تصمیم‌گیری نشده است

به گزارش 24 آنلاین، سید محمد شروین اسبقیان در حاشیه تجلیل از مدال‌آوران سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: خدا را شاکریم که در طی دو سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ پاداش قهرمانان با دستور رئیس جمهور و با عنایت وزیر ورزش و جوانان به آنها پرداخت شد و امروز هم از قهرمانان بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو تقدیر شد.

او ادامه داد: در مراسم امروز ۱۵۱۷ ورزشکار حضور داشتند. ما در سال منتهی به المپیک و پارالمپیک پاریس قرار داریم و برگزاری چنین مراسم‌هایی می‌تواند باعث ایجاد انگیزه مضاعف در ورزشکاران و کسب مدال‌های رنگارنگ در میادین بین‌المللی شود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص انتخابات فدراسیون‌ها گفت: ۱۷ فدراسیون توسط سرپرست اداره می‌شدند که خوشبختانه انتخابات ۱۰ فدراسیون برگزار شده و همین جا می‌گویم که نهایتاً تا مرداد ماه ۷ فدراسیون باقی مانده نیز انتخابات آنها برگزار می‌شود.

او افزود: ما انتخابات فدراسیون‌های ژیمناستیک، انجمن‌های رزمی، شطرنج، ووشو و … در پیش داریم و اطمینان می‌دهم که تا پایان خرداد هیچ فدراسیونی با سرپرست اداره نشود. شخص وزیر ورزش و شورای عالی ورزش کشور سفارش فراوانی برای سروسامان دادن به فدراسیون‌ها داده بودند که خدا را شکر اکثر انتخابات را برگزار کردیم.

معاون وزیر ورزش در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر تعیین و تکلیف برای پاداش مدال‌آوران در المپیک ۲۰۲۴ گفت: طی روزهای آتی جلساتی را در این خصوص برگزار می‌کنیم و میزان پاداش‌ها از سوی وزیر ورزش اعلام می‌شود.

او در رابطه با جلسه با مهدی تاج (رئیس فدراسیون فوتبال) پیرامون حضور بانوان در ورزشگاه‌ها گفت: ما معتقدیم که احترام و کرامت بانوان و دختران ایرانی باید حفظ شود و در همین جهت وزیر ورزش و جوانان به رئیس فدراسیون فوتبال دستور دادند تا در جهت خدشه وارد نشدن به کرامت بانوان بررسی شود و به خود من دستور دادند که این موضوع مهم فرهنگی را پیگیری کنم. یک جلسه تاکنون با تاج داشته‌ایم و در هفته جاری جلسات دیگر نیز در این مورد برگزار خواهیم کرد و انشاالله تصمیماتی گرفته می‌شود تا مسائل فرهنگی رعایت شود.

اسبقیان تصریح کرد: مدیران باشگاه‌ها، هواداران، مربیان و بازیکنان باید دغدغه‌های فرهنگی داشتند چرا که انقلاب ما نظام جمهوری اسلامی است و ملزم هستیم تا مسائل فرهنگی را بر اساس آموزه‌های دینی به صورت ویژه و کامل مورد توجه قرار دهیم.

او در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر عدم حضور بانوان در ورزشگاه‌ها گفت: دولت محترم توجه ویژه‌ای به بانوان دارد و مصوباتی که در این خصوص گرفته شده با نظر دولت محترم بوده است و قطعاً هدف و نیت ما عدم حضور بانوان نیست. باید زیرساخت‌ها آماده باشند تا دغدغه‌های فرهنگی ما اجرایی شود.

او تصریح کرد: در مکان‌هایی که خط قرمزها رعایت نمی‌شود باعث آسیب دیدن ورزش خواهد شد و ما باید کمک کنیم تا کرامت زن مسلمان ایرانی باید حفظ شود و به آن خدشه‌ای وارد نشود.

اسبقیان در خصوص کش مکش‌هایی که بین شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی و فدراسیون فوتبال برای وارد کردن دستگاه‌های کمک داور ویدئویی VAR وجود دارد، گفت: در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد و تاج با مدیران وزارت ورزش و شرکت توسعه و تجهیز تعاملات خوبی را دارد و طی جلساتی که خواهیم داشت با دستور مقام عالی وزارت ورزش و جوانان این مشکل نیز رفع خواهد شد.

منبع: مهر
کدخبر: ۱۳۹۹۰
ارسال نظر