کدخبر: ۱۴۷۹۹

فیفا برای تعلیق فوتبال رژیم صهیونیستی تصمیم می‌گیرد

فیفا تصمیم‌گیری در مورد تعلیق رژیم صهیونیستی از فوتبال جهانی را تا ماه جولای به تعویق انداخت.

فیفا برای تعلیق فوتبال رژیم صهیونیستی تصمیم می‌گیرد

به گزارش 24 آنلاین، جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا در رابطه با محرومیت فوتبال رژیم صهیونیستی گفت که بدنه حاکمه فوتبال جهان باید ابتدا با مشاوران حقوقی خود مشورت کند.

به گزارش نیویورک تایمز، در ابتدا قرار بود فیفا، جلسه‌ای فوری برای تصمیم‌گیری در مورد حذف رژیم صهیونیستی از فوتبال جهان برگزار کند که این تصمیم به تعویق افتاد.

درخواست تعلیق اسرائیل روز گذشته (جمعه) توسط جبرئیل رعجوب، رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین در یک سخنرانی پرشور در کنگره سالانه فیفا در بانکوک انجام شد. 

رعجوب با استناد به آماری در مورد تأثیر عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در غزه، از فیفا خواست در سمت راست تاریخ بایستد. او با اشاره به تصمیمات قبلی فیفا مبنی بر تعلیق کشورهایی مانند روسیه، آفریقای جنوبی در دوران آپارتاید و یوگسلاوی، گفت: آیا فیفا برخی جنگ‌ها را مهم‌تر از سایران و برخی قربانیان را مهم‌تر می‌داند؟

در بخش دیگر این گزارش در نیویورک تایمز آمده است: این پیشنهاد مورد حمایت فدراسیون‌های فوتبال الجزایر، عراق، اردن، سوریه و یمن قرار گرفت و اینفانتینو فاش کرد که در یک جلسه اضطراری درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد. اینفانتینو هم‌چنین تایید کرد که هر دو فدراسیون فوتبال اسرائیل و فلسطین اجازه ورود به روند تصمیم‌گیری را خواهند داشت.

رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین هم‌چنین گفت که بیش از ۲۵۰ ورزشکار فلسطینی که اکثریت آن‌ها فوتبالیست بودند در غزه کشته شده و چندین استادیوم فوتبال ویران شده است و این نقض آشکار مقررات فیفا است.

اینفانتینو تصریح کرد که تصمیم برای تعلیق یک فدراسیون فقط می‌تواند توسط شورای فیفا که متشکل از ۳۷ مقام ارشد از سراسر جهان است، اتخاذ شود. او گفت: فوتبال نباید و هرگز نباید گروگان سیاست شود و همیشه ناقل صلح، منبع امید، نیروی خیر و متحد کننده مردم به جای تفرقه باشد.

اینفانتینو در پایان اعلام کرد تصمیم‌گیری درباره این موضوع در جلسه ماه جولای گرفته خواهد شد.

فدراسیون فوتبال رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۷۴ کنفدراسیون فوتبال آسیا را ترک کرد و در نهایت در سال ۱۹۹۲ به کنفدراسیون فوتبال اروپا پیوست.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۴۷۹۹
ارسال نظر