کدخبر: ۱۴۹۹۸

دو سناریو برای پایان لیگ برتر

تغییر زمانبندی برگزاری بازی های سه هفته پایانی لیگ برتر دو رویکرد را مقابل مسوولان سازمان لیگ فوتبال قرارداده است.

دو سناریو برای پایان لیگ برتر

به گزارش 24 آنلاین، اعلام پنج روز عزای عمومی در پی شهادت آیت الله ابراهیم رئیسی و هیأت همراه در سفر به استان آذربایجان شرقی باعث تعویق بازی‌های هفته بیست و هشتم لیگ برتر شد تا احتمالا پایان فصل نیز چند روزی به تأخیر بیفتد تا همین امر نیز زمان برگزاری اردوی تیم ملی ایران برای بازی‌های خردادماه در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ را تحت تأثیر قرار دهد.

پیش از این سازمان لیگ فوتبال تصمیم داشت فوتبال باشگاهی کشور را در یازدهم خردادماه ۱۴۰۳ به پایان برساند تا اردوی تیم ملی ایران از دوازدهم با حضور بازیکنان داخلی آغاز شود اما حالا چاره‌ای جز تغییر در این برنامه ریزی ندارد.

از این رو جلسه‌ای بین مسؤولان سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران برگزار شد تا درباره زمان پایان رقابت‌ها تصمیم‌گیری شود.

قلعه نویی با توجه به شرایط به وجود آمده اجازه تعویق اردوی تیم ملی ایران تا روز سیزدهم خردادماه را داده است که با تقدیر مدیران سازمان لیگ نیز همراه شده اما هنوز برنامه دقیق بازی‌ها مشخص نشده است. حال آنکه با توجه به عدم برگزاری مسابقات شامگاه روز شنبه احتمال اینکه دو هفته پایانی لیگ برتر در بازه زمانی ۲۱ تا ۲۹ خردادماه برگزار شود مطرح گردیده است.

سناریویی که باشگاه‌ها چندان علاقه به اجرای آن ندارند چون معتقدند تمرینات پیش فصل آینده را از دست می‌دهند تا احتمال اینکه سه هفته پایانی لیگ برتر در بازه زمانی سوم تا دوازدهم خردادماه نیز برگزار شود به وجود بیاید اما باید دید آیا فشار کاذب برگزاری سه روز یک بار بازی‌ها مصدومیت بازیکنان را افزایش خواهد داد یا خیر!

منبع: مهر
کدخبر: ۱۴۹۹۸
ارسال نظر