کدخبر: ۱۵۷۹۷

فیفا تیم‌های لیگ برتر را کاهش می‌دهد؟

فشردگی تقویم بازیکنان در لیگ برتر باعث شده است فیفا به فکر کاهش تعداد تیم‌ها در لیگ‌های داخلی بیفتد.

فیفا تیم‌های لیگ برتر را کاهش می‌دهد؟

به گزارش 24 آنلاین، این احتمال وجود دارد که فیفا به دلیل گسترش جام جهانی باشگاه‌ها، خواستار کاش تعداد تیم‌ها در لیگ‌های مختلف جهان شود. بر این اساس ممکن است لیگ برتر و لالیگا نیز به جای بیست، هجده‌تیمی شوند.

فیفا اعلام کرد قصد دارد تابستان آینده جام جهانی باشگاه‌ها را با ۳۲ تیم به میزبانی برگزار کند تا بهترین تیم باشگاهی جهان مشخص شود. تیم‌هایی مانند منچسترسیتی، رئال مادرید و چلسی همگی قرار است در اولین دوره این رقابت‌ها حضور داشته باشند.

افزایش تعداد تیم‌ها که از یورو، جام جهانی و جام جهانی باشگاه‌ها شروع شد، باعث شده است تا تقویم باشگاهی و ملی فشرده شود و به همین خاطر فیفا در تدارک کاهش تعداد تیم‌ها در لیگ‌های داخلی است. در گام نخست قرار است لیگ‌های بیست تیمی به هجده تیم کاهش پیدا کنند؛ یعنی هر باشگاه به جای ۳۸ بازی، ۳۴ بازی انجام خواهد داد.

در حال حاضر در لیگ برتر، لالیگا و سری آ بیست تیم حضور دارند اما لیگ‌های فرانسه و بوندسلیگا با هجده تیم برگزار می‌شوند.

واکنش رئیس لالیگا

خاویر تباس، رئیس لالیگا، نظرش را درباره این تصمیم اعلام کرد و گفت: اگر ما اقدامی نکنیم، فوتبال با خطر روبه‌روست. راه حل فیفا فقط ایجاد مسابقات جدید است. چرا برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید دو باشگاه از لالیگا را کنار بگذاریم؟ این بدان معناست که ما باید ۷۰ بازیکن را بیکار کنیم و مشکلات زیادی ایجاد شود.

ماه گذشته، ریچارد مسترز، مدیر اجرایی لیگ برتر نیز به انتقاد از فشردگی تقویم بازی‌های فوتبال اشاره و عنوان کرد شرایط سلامت بازیکنان در خطر است.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۵۷۹۷
ارسال نظر