کدخبر: ۱۶۹۷۳

وداع کرواسی و صعود مقتدرانه اسپانیا

ر دور پایانی مرحله گروهی و از گروه B اسپانیا با ذخیره‌هایش آلبانی را شکست داد و ایتالیا در آخرین ثانیه‌ها از شکست برابر کرواسی گریخت و همراه لاروخا به یک‌هشتم‌نهایی یورو ۲۰۲۴ صعود کرد.

وداع کرواسی و صعود مقتدرانه اسپانیا

به گزارش 24 آنلاین، اسپانیا در بازی سوم دور گروهی یورو ۲۰۲۴ در دیداری تشریفاتی به مصاف آلبانی رفت. دلافوئنته در این بازی با تیم دومش وارد زمین شد اما خیلی زود و در دقیقه ۱۳ توسط فران تورس به گل رسید. آلبانی تا پایان بازی چند موقعیت خوب خلق کرد اما داوید رایا در دوسلدورف موفق به ثبت کلین‌شیت شد تا اسپانیا با امتیازهای کامل و به عنوان صدرنشین راهی دور حذفی شود و به مصاف سوئیس برود.

حساس‌ترین بازی امشب در لایپزیگ برگزار شد؛ جایی که کروات‌ها بازی خودشان را به شاگردان اسپالتی دیکته کرده بودند و در دقیقه ۵۴ صاحب یک ضربه پنالتی شدند. دوناروما با واکنشی زیبا پنالتی مودریچ را مهار کرد اما یک دقیقه بعد مودریچ روی ریباند سانتر ارسالی بازیکنان کرواسی گل برتری را به ثمر رساند.

بازی هشت دقیقه وقت اضافه داشت و در حالی که همه منتظر سوت پایان بودند، زاکانی با شلیکی نرم و فنی دروازه لیواکوویچ را فروریخت و مودریچ و یارانش را غرق در ناراحتی کرد.

با این تساوی ایتالیا چهارامتیازی شد و به عنوان تیم دوم صعود کرد اما کرواسی با دو امتیاز با جام ملت‌های اروپا وداع کرد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۶۹۷۳
ارسال نظر