کدخبر: ۳۴۱۰

مدعی جدیدی در راه است؟

ملوان سورپرایز و شگفتی‌ساز این فصل لیگ برتر است.

مدعی جدیدی در راه است؟

به گزارش پایگاه خبری 24، انتظار می‌رفت که مهدی تارتار با ملوان، تیمی با شمایل تدافعی وارد رقابت‌ها کند، اما همه‌چیز عوض شد و شاید فقط مهدی تارتار در ابتدای فصل تصور می‌کرد که ملوان به این موفقیت برسد.

حال که به اواخر نیم فصل اول نزدیک شده‌ایم، نگاهی به چند علت کوچک اما مهم در مسیر موفقیت انزلی‌چی‌ها می‌اندازیم تا متوجه شویم فرم عالی ملوان در فصل بیست و سوم، اتفاقی و بیهوده نیست:

ثبات مالی؛ واجب‌تر از نان شب!

ملوان پس از اینکه با مازیار زارع و پژمان نوری موفق شد از ورطه سقوط به لیگ‌های پایین‌تر نجات پیدا کند، حالا در این فصل آرش فهمیده مدیر عامل تیم است و تا به اینجای کار نشان داده که می‌تواند مدیر بایسته و شایسته‌ای برای ملوانی‌ها در سال‌های آتی باشد.
او به‌خوبی توانسته تعادل مناسبی میان بودجه باشگاه، درخواست‌های سرمربی و پرورش استعدادهای بومی انزلی، با توجه به قانون سقف بودجه، ایجاد کند.
فضای فوق‌العاده و جو صمیمی و دوست‌داشتنی شهر انزلی به طور ناخودآگاه، مدیران و افراد مسئول این تیم را مجاب به انجام صحیح وظایف می‌کند.
حمایت تماشاگران از ملوان، بی‌نظیر و در نوع خود کم‌نظیر است؛ بنابراین جای هیچ اشتباهی وجود ندارد و هواداران تیم شهر انزلی، معنای کلمه «غیرت و تعصب» را تغییر داده و دگرگون کرده‌اند و روی نام «ملوان» بسیار حساسند!

بهترین نتیجه با بهترین تیم!

با گذشت سیزده هفته از لیگ بیست و سه، ملوان با بیست و دو امتیاز، نوزده گل و یازده گل خورده در رتبه چهارم جدول قرار گرفته است. فصل گذشته، ملوان با هدایت مازیار زارع در جایگاه دوازدهم جدول ایستاد؛ ضمن اینکه در کارنامه تیم زارع، بیست و یک گل زده و چهل گل خورده دیده می‌شود ولی در فصل جاری، اوضاع بسیار فرق کرده و تیم شهر باران، با سکانداری مهدی تارتار، به خوبی پیش می‌رود.
مثل اینکه اهالی فوتبال، باید هر هفته پیگیر نتایج ملوان برای خلق شگفتی‌های بعدی باشند! 
عملکرد شاگردان تارتار تا هفته سیزدهم، بهترین آمار ثبت‌شده آنها در تاریخ لیگ برتر محسوب می‌شود و همچنان می‌توانند به رکوردشکنی‌های خود از لحاظ تاکتیکی و نتیجه‌گیری، ادامه دهند!

چغرِ بد بدن برابر بزرگان!

ملوان در برابر سه مدعی اول قهرمانی، یک تساوی، یک باخت و یک برد کسب کرد؛ مساوی مقابل پرسپولیس و باخت به استقلال، باعث نشد تا قوهای سپید انزلی مقابل سپاهان، با ذهنیتی از پیش باخته، به میدان بروند.
اتفاقا تنها باخت متحمل شده سپاهان در فصل جاری، توسط همین ملوان تارتار در ورزشگاه نصف جهان رقم خورد.
شاگردان تارتار هفته بعد به مصاف تی‌تی‌های تبریز خواهند رفت و دور از ذهن است که پنداشته شود ملوان، حریف آسانی برای تراکتور تلقی می‌شود!

رضا جعفری و رفقا!

رضا جعفری، با هر آنچه تا به قبل از بازی او تماشا کرده‌اید، تفاوت‌های عظیم و شگرفی دارد‌! به ثمر رساندن پنج گل و دادن سه پاس گل، به وضوح نشان می‌دهد که سبک فوتبال او زیر نظر تارتار، چقدر دچار تغییر و تحولات مثبتی شده است!
این آمار در حالی است که او فصل گذشته، در نساجی، تنها یک گل در بیست و یک بازی، وارد دروازه رقبا کرده بود‌!

مسعود زائر کاظمینی، رضا جعفری و محمدرضا سلیمانی بازیکنانی بوده‌اند که در طول فصل، کم و بیش از آنها شنیده‌اید و تا به همین هفته، فراتر از حد خود ظاهر شده و در ترکیب ملوان خوش درخشیده‌اند!
این خط حمله اگر روند عالی خود را ادامه دهد، مخاطبان فوتبال، از شنیدن چنین خبری در پایان فصل تعجب نکنند که ملوان از حیث خط هجومی، در برترین‌ها قرار گرفته است!

در پایان باید اذعان داشت که ملوان گنجینه فوتبال شمال کشور است و فرهنگ طرفداری سفیدپوشان، نسبت به شهرها و تیم‌های دیگر شهرستانی متفاوت است.

زنان و مردان انزلی، دوشادوش و در کنار یکدیگر، فوتبال ملوان را هر هفته و هر ماه و هر سال، عاشقانه و به شکل کاملاً جدی، دنبال می‌کنند. همین موارد است که چهره ملوان را نسبت به بقیه تیم‌ها، متمایز می‌کند و آنها همیشه خاص‌تر به نظر می‌رسند؛ علی‌الخصوص با داشتن خانه‌ای به اسم «سن سیروس» و اسطوره‌ای بی‌همتا به مثابه «سیروس قایقران»!

منبع: ورزش3
کدخبر: ۳۴۱۰
ارسال نظر