کدخبر: ۶۱۹۰
ساکرنت:

تیم‌های شگفتی‌ساز برای مدعیان مشکل‌ساز شدند

ساکرنت در گزارشی درباره جام ملت‌های آسیا به درخشش تیم‌هایی پرداخت که در ابتدای تورنمنت کسی روی آنها حسابی باز نکرده بود.

تیم‌های شگفتی‌ساز برای مدعیان مشکل‌ساز شدند

به گزارش پایگاه خبری 24، جام ملت‌های آسیا هنوز به میانه‌های راه هم نرسیده است، با این وجود نوید جامی برای تیم‌های نه‌چندان مطرح را می‌دهد. شکست دو بر یک ژاپن برابر عراق نتیجه‌ای بود که می‌تواند پیامدها و تاثیر زیادی روی سرنوشت قهرمانی داشته باشد.

کره‌ جنوبی شاهد یک شگفتی‌ دیگر در این رقابت‌ها بود و در حالی که تا دقایق پایانی برابر اردن دو بر یک عقب بود، به بازی برگشت و به تساوی دو بر دو رسید.

باخت ژاپن مقابل عراق، اولین شکست ژاپن در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا از سال ۱۹۸۸ بود. حتی تیم‌های خوبی که رکوردهای بی‌نقصی دارند تا به حال کار آسانی در جام ملت‌ها نداشته‌اند.

ایران، یکی دیگر از بخت‌های عنوان قهرمانی، که در جام جهانی قبل به پیروزی بزرگی برابر ولز دست یافت، برابر هنگ‌کنگ (پایین‌ترین کشور در کل مسابقات از حیث رده‌بندی فیفا که در رده ۱۵۰ قرار دارد) به‌سختی به برد رسید.

حتی استرالیا مجبور شد برای دو پیروزی برابر هند و سوریه سخت تلاش کند و قطر، مدافع عنوان قهرمانی و میزبان این دوره از رقابت‌ها، برای بردن تاجیکستان که اولین حضورش را در جام ملت‌های آسیا تجربه می‌کند، کار آسانی نداشت.

نکته مهم و خوب برای این تیم‌های سرشناس‌ این است که الان اگر یک اشتباه جزئی داشته باشند، مرحله گروهی است و جا برای اصلاح خطا وجود دارد. تیم‌هایی مانند ژاپن و کره جنوبی وقتی به دور حذفی برسند، باید مراقب باشند اشتباهات دور گروهی را تکرار نکنند و در این صورت هر دو، تیم‌های قدری خواهند بود که کمتر کسی جرات می‌کند به باختشان فکر کند.

یک نکته مثبت برای فوتبال در قاره آسیا این است که سطح رقابت‌ها در جام ملت‌ها بسیار شدیدتر و نزدیک‌تر شده است. اینکه آیا این تیم‌ها به قهرمانی در سال جاری می‌رسند یا خیر معلوم نیست و باید زمان داد تا مشخص شود جواب این سوال چه خواهد بود.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۶۱۹۰
ارسال نظر