کدخبر: ۸۳۰۰

هالند چقدر درمی‌آورد؟

برای یک جوان ۲۳ ساله بسیار جالب توجه است که در بین بزرگان فوتبال جهان از حیث کسب درآمد قرار داشته باشد.

هالند چقدر درمی‌آورد؟

به گزارش پایگاه خبری 24، ارلینگ هالند ستاره منچسترسیتی به پیشرفتش در این تیم ادامه می‌دهد. او در سال ۲۰۲۳ برترین گلزن سه تورنمنت مهم یعنی لیگ قهرمانان، لیگ برتر و لیگ ملت‌ها شد و به همین خاطر به عنوان بهترین فوتبالیست سال یوفا شناخته شد و بیش از هر زمان دیگری به توپ طلا نزدیک شد ولی در نهایت لیونل مسی توانست توپ طلا را کسب کند. 

ارزش  این ستاره نروژی به ۱۸۰ میلیون یورو رسید و در حال حاضر او گران ترین بازیکن جهان محسوب می شود. همه این افتخارات را فراموش کنید چون هالند فقط ۲۳ سال دارد.

به نقل از اسپورت ۲۴،  هالند در جولای ۲۰۲۲ به منچسترسیتی رفت و قراردادی ۵ ساله با این باشگاه امضا کرد. مدت کوتاهی پس از این انتقال، رسانه‌های انگلیسی جزئیات آن را فاش کردند. طبق گزارش سان، هالند ۴۳۳ هزار یورو در هفته درآمد دارد.

در قرارداد بازیکن نروژی بندهای پاداش هم وجود دارد که باعث می‌شود تا دستمزد ارلینگ در مجموع حدود ۱ میلیون یورو در هفته و ۵۲ میلیون یورو در سال شود که او را به یکی از پردرآمدترین بازیکنان جهان تبدیل می‌کند.

طبق گزارش سان، هالند برای کسب قهرمانی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا ۲ میلیون پوند پاداش دریافت کرد. علاوه بر این، گفته شده است که قهرمانی در جام حذفی ۳۵۰ هزار پوند اضافی برای هالند به همراه داشته است. همین رقم پس از گرفتن کفش طلای لیگ برتر نیز به حساب او واریز شده است.

موفق حتی خارج از زمین

هالند خارج از زمین هم در کسب درآمد موفق ظاهر شده است.  او در آوریل گذشته قرارداد بسیار خوبی با نایک امضا کرد. مبلغ این قرارداد فاش نشد اما اتلتیک گزارش داد قرارداد هالند با نایک به ارزش ۲۴ میلیون دلار در سال است. علاوه بر این، ارلینگ روی جلد مشهورترین بازی‌های فیفا نیز ظاهر شد که احتمالاً پول زیادی نیز برای آن دریافت کرده است.

با در نظر گرفتن همه این‌ها، فوربس، این مهاجم نروژی را در فهرست ۱۰ بازیکن برتر فوتبال جهان قرار داده است. ارلینگ با درآمد ۵۸ میلیون دلاری در سال (۴۶ میلیون دلار از فوتبال و ۱۲ میلیون دلار از قراردادهای تبلیغاتی) در جایگاه ششم قرار گرفت و در سال قبل تنها بنزما، ام‌باپه، نیمار، مسی و رونالدو بالاتر از او قرار گرفتند ولی نباید فراموش کرد هالند اکنون ۲۳ ساله است و حضورش بین بزرگان در این سن و سال جالب بنظر می‌رسد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۸۳۰۰
ارسال نظر