کدخبر: ۱۱۰۱۹

تصویب لایحه منع فروش اطلاعات مردم آمریکا به ایران در کنگره

قانون‌گذاران ایالات متحده به لایحه‌ جدیدی چراغ‌سبز نشان داده‌اند که فروش اطلاعات حساس مردم آمریکا به کشورهایی مثل ایران و چین را ممنوع می‌کند.

تصویب لایحه منع فروش اطلاعات مردم آمریکا به ایران در کنگره

به گزارش 24 آنلاین، مجلس نمایندگان ایالات متحده یک هفته پس از تصویب لایحه خبرساز فیلترشدن تیک‌تاک، لایحه دیگری تصویب کرده است که می‌خواهد از اطلاعات کاربران آمریکایی دربرابر کشورهای خارجی محافظت کند.

لایحه جدید که محافظت از داده آمریکایی‌ها دربرابر دشمنان خارجی یا HR 7520 نام دارد، فروش اطلاعات قابل‌شناسایی شخصی آمریکایی‌ها به کشورهای خارجی مثل چین، روسیه، کره‌شمالی و ایران را برای شرکت‌های دیتا بروکر (کارگزاری داده) ممنوع می‌کند.

درصورت نقض قانون و فروش اطلاعات حساس مثل موقعیت مکانی یا داده‌های سلامتی، کمیسیون فدرال تجارت آمریکا (FTC) شرکت‌های دیتا بروکر را جریمه مالی می‌کند. لایحه HR 7520 با چراغ سبز ۴۱۴ نماینده مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد.

رئیس کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان آمریکا لایحه جدید را رهبری می‌کند. این لایحه سریعاً تأیید اولیه کمیته را دریافت کرده و وارد مجلس شده بود. قانون‌گذاران آمریکا امیدوارند که دو لایحه اخیر به این کشور برای افزایش امنیت ملی و محافظت از اطلاعات شهروندانش کمک کند.

لایحه متمرکز بر دیتا بروکرها برخلاف لایحه تیک‌تاک به نام هیچ شرکت مشخصی اشاره نمی‌کند؛ بلکه هدف اصلی‌اش محدودسازی دیتا بروکرها برای فروش و حتی انتشار اطلاعات حساس آمریکایی‌ها است. درصورت تبدیل لایحه به قانون، کمیسیون فدرال تجارت وظیفه اجرایی‌کردن آن را برعهده خواهد داشت.

اطلاعات حساسی که در لایحه به آن‌ها اشاره شده است، شامل اطلاعات بیومتریک و ژنتیکی، شماره تأمین اجتماعی، جزئیات بیماری و سلامتی و داده‌های مربوط‌ به موقعیت دقیق جغرافیایی می‌شود. با تصویب مجلس نمایندگان آمریکا، حالا لایحه یادشده باید وارد سنا شود و درصورت تصویب سنا، به امضای شخص رئیس‌جمهور نیاز خواهد بود.

منبع: زومیت
کدخبر: ۱۱۰۱۹
ارسال نظر