کدخبر: ۱۱۰۵۱

محرومیت بازیکن مسلمان از تیم ملی فرانسه به دلیل روزه گرفتن!

بازیکن جوان باشگاه لیون پس از وضع قانون جدید فدراسیون فوتبال فرانسه مبنی بر منع روزه‌داری، اردوی تیم زیر 19 ساله‌های خروس‌ها را ترک کرد.

محرومیت بازیکن مسلمان از تیم ملی فرانسه به دلیل روزه گرفتن!

به گزارش 24 آنلاین، به گزارش رادیو مونته کارلو، محمدو دیاوارا، بازیکن جوان فرانسوی پس از وضع قانون جدید فدراسیون فوتبال فرانسه مبنی بر منع روزه‌داری بازیکنان مسلمان در ماه رمضان، اردوی تیم ملی زیر 19 سال این کشور را ترک کرد.

منابع خبری معتبر گزارش می‌دهند که دیاوارا به دلیل اصرار بر روزه گرفتن در ماه رمضان، از حضور در تمرینات تیم ملی فرانسه منع شده و به طور کلی از اردوی تیم ملی فرانسه کنار گذاشته شده‌است. فدراسیون فوتبال فرانسه به مربیان تیم‌های ملی رده‌های زیر 21 سال دستور داده بود که از دعوت بازیکنانی که قصد روزه گرفتن دارند، خودداری کنند. با این وجود، دیاوارا به اردوی تیم ملی زیر 19 سال دعوت شد.

محمدو دیاوار که در لیون توپ می‌زند، در مصاحبه با رسانه‌ها گفت که از این اتفاق ناراحت است، اما به اعتقادات مذهبی خود احترام می‌گذارد. فدراسیون فوتبال فرانسه مدعی است این تصمیم را برای حفظ سلامت بازیکنان گرفته، اما برخی آن را تبعیض‌آمیز می‌دانند. چندی پیش نیز گفته شد که فدراسیون فوتبال فرانسه اجازه وقفه کوتاه بین بازی‌ها برای افطار بازیکنان مسلمان حاضر در لیگ‌1 را نخواهد داد.

منبع: خبر آنلاین
کدخبر: ۱۱۰۵۱
ارسال نظر