کدخبر: ۱۶۱۰۵

امکانات و دیدارهای تدارکاتی فوتسال باید به سطح جهانی برسد

بازیکن پیشین تیم ملی فوتسال ایران بر این نکته تاکید کرد که برای موفقیت در جام جهانی باید امکاناتی در سطح جهانی در اختیار ملی پوشان فوتسال قرار بگیرد.

امکانات و دیدارهای تدارکاتی فوتسال باید به سطح جهانی برسد

به گزارش 24 آنلاین، رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۴ فوتسال ازبسکتان از ۱۴ سپتامبر (۲۴ شهریور) تا ۶ اکتبر ۲۰۲۴ (۱۵ مهر) برگزار می‌شود و ۲۴ تیم در آن حضور خواهند داشت. تیم ملی فوتسال کشورمان که به عنوان قهرمان جام ملت‌های آسیا جواز حضور در این مسابقات را کسب کرد در مرحله گروهی با تیم‌های فرانسه، ونزوئلا و ازبکستان همگروه شد.

جواد اصغری مقدم جواد اصغری مقدم بازیکن پیشین تیم ملی فوتسال ایران به بررسی وضعیت تیم ملی و حریفان مرحله گروهی پرداخت و گفت: فرانسه و ونزوئلا در بازی‌های مقدماتی جام جهانی در منطقه اروپا و آمریکای جنوبی بازی‌های خیلی خوبی انجام دادند و نتایج خوبی گرفتند فکر می‌کنم گروه نسبتاً سختی داریم. گواتمالا هم با توجه به سابقه‌ای که در جام جهانی دارد تیم خوبی است. اما برای ما که قهرمان آسیا هستیم و باید اندیشه‌های جهانی داشته باشم باید بتوانیم با اقتدار صعود کنیم و نگاهمان به سمت مراحل بعدی باشد.

بازیکن پیشین تیم ملی ادامه داد: باید فکر ما جهانی باشد. امکانات، تفکرات و بازی‌های دوستانه‌ای که انجام خواهیم داد باید در سطح جهانی باشد تا بتوانیم نتیجه مطلوب را کسب کنیم.

تفکر، امکانات و دیدارهای تدارکاتی فوتسال باید در سطح جهانی باشد

وی در خصوص آماده سازی تیم ملی برای این مسابقات گفت: ۴ ماه زمان داریم و جدا از کارهای روحی و روانی نیاز به بازی با تیم‌های بزرگ‌تر داریم و امکانات بهتری نسبت به جام ملت‌های آسیا داشته باشیم که بتوانیم رقیب خوبی برای دیگر تیم‌ها باشیم. با هر راهکاری که هست باید با تیم‌های بزرگ بازی کنیم.

جواد اصغری مقدم در خصوص مشکلاتی که تیم ملی در خصوص برگزاری بازی با تیم‌های مطرح جهان دارد گفت: فدراسیون فوتبال باید تمام تلاش خود را کند و بتواند بازی‌های تدارکاتی بزرگی را برای تیم ملی فراهم نماید. در تیم ما بازیکن‌های جوانی وجود دارد که باید در بازی‌های تدارکاتی تجربه کافی را کسب کنند. زمانی زیادی به آغاز مسابقات باقی نمانده است و باید به هر طریقی از تیم ملی حمایت کرد.

وی در خصوص زمان برگزاری لیگ برتر فوتسال که قرار است از ۲۲ تیر آغاز شود گفت: خوبی برگزاری مسابقات در این تاریخ این است که بازیکن‌ها دوره بدنسازی را در باشگاه‌ها انجام می‌دهند و در شرایط مسابقات قرار می‌گیرند و تنها مشکلی که پیش می‌آید این است که بازیکن‌ها در اختیار کادر فنی تیم ملی نیستند و نمی‌تواند تفکرات خود را در این مدت پیاده کند. زمانی که لیگ تا پیش از آغاز جام جهانی در جریان است محدود است و اگر در این مدت بدنسازی خوبی در باشگاه‌ها انجام شود و بازیکنان دچار مصدومیت نشوند و به لحاظ روحی و روانی در شرایط مسابقه قرار بگیرند می‌تواند اتفاق خوبی رقم بخورد و در اردوی تیم ملی هم از آنجا که در جام ملت‌ها با تفکرات کادر فنی آشنا شده اند می‌توانند در زمان کمی به هماهنگی برسند.

منبع: مهر
کدخبر: ۱۶۱۰۵
ارسال نظر