کدخبر: ۹۹۱۹

شکست برابر قطر غیرقابل هضم است/ فوتبال ایران نتیجه گرا است

سرمربی تیم ملی فوتبال با اشاره به ناکامی این تیم در هجدهمین دوره جام ملت های آسیا، گفت: ما در بازی با قطر موقعیت های زیادی داشتیم و شکست برابر این تیم برای ما غیرقابل هضم است.

شکست برابر قطر غیرقابل هضم است/ فوتبال ایران نتیجه گرا است

به گزارش 24 آنلاین، امیر قلعه نویی در حاشیه دیدار خیریه فوتبال برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: وظیفه اخلاقی خودمان دانستیم با کمک تیم هنرمندان و پیشکسوتان دیداری خیرخواهانه را برگزار کنیم و یک سری کمک‌هایی هم در همین رابطه انجام شده است.

او در ارتباط با جوان‌گرایی در تیم ملی گفت: من باید یک بار دیگر از مردم عذرخواهی کنم که مانند دیدار با ژاپن نتوانستیم برای دومین بار آنها را در جام ملت‌ها خوشحال کنیم. فوتبال دنیا و به خصوص در ایران، نتیجه گرا دنبال می‌شود، تولید بازیکن بر عهده تیم ملی نیست این وظیفه باشگاه‌ها و تیم‌های پایه است که بازیکن سازی کنند. نبود بازی‌های ملی برای بازیکنان جوان هم دومین مشکل پیش روی ما است، به عنوان مثال ما آماری در اختیار فدراسیون فوتبال قرار داده‌ایم که میانگین سنی بازیکنان تیم‌های لیگ برتر بین ۲۵ تا ۲۶ سال بوده است. بازیکنان جوان در کشورهایی مانند ژاپن و … بالای ۱۰۰ بازی بین‌المللی دارند اما در ایران تنها ۲۸ بازی بین‌المللی میانگین دیدارهایی است که بازیکنان جوان داشته‌اند. ما باید بر اساس شرایط کشور برنامه‌های خود را پیش ببریم و من هم آدمی نیستم که گلایه مند باشم.

او افزود: ما در جام ملت‌های آسیا کم شانس بودیم و حداقل باید به فینال صعود می‌کردیم تا بار دیگر مردم ایران شاد شوند که متأسفانه این اتفاق رخ نداد ما در مجموع ساختار مدیریتی کشورمان با مشکلاتی رو به رو است. در دیدار با قطر علیرضا جهانبخش، محمدحسین کنعانی زادگان، مهدی طارمی و رضا اسدی موقعیت‌های خیلی خوبی برای گلزنی داشتند اما نتوانستیم از هیچکدام از آنها استفاده کنیم و حتی در اواخر نیمه اول داور می‌توانست یک پنالتی به سود ما اعلام و بازیکن حریف را اخراج کند که چنین اتفاقی رخ نداد و باید از آن بگذریم.

او خاطرنشان کرد: شکست در برابر قطر برای ما سخت و قابل هضم نیست اما باید از بازیکنانم که ۴۳ روز در اردو بودند، تشکر کنم و هیچ‌گونه حاشیه‌ای هم در تیم وجود نداشت.

او در ارتباط با تمجید علی دایی از تیم ملی گفت: او شناسنامه و اعتبار فوتبال ایران است و ما باید کاری می کردیم تا او به عنوان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC انتخاب می شد.

امیدوارم شرایط رخ دهد که از قطبی در تیم ملی استفاده کنیم

قلعه نویی در رابطه با اضافه شدن افشین قطبی به کادر فنی تیم ملی گفت: تیم ملی ملک شخصی بنده نیست و همه می توانند در آن حضور داشته باشند و من هم یک روزی خواهم رفت. قرارداد اعضای کادر فنی با فدراسیون فوتبال به اتمام رسیده و دریافتی دستیاران من زیر 50 درصد بوده است و آنها عاشقانه و بدون هیچ چشم داشتی برای تیم ملی خدمت کرده اند و یک مربی در لیگ برتر دریافتی اش از دستیاران من بیشتر است.

او ادامه داد: قطبی جز بزرگان فوتبال ایران و از لحاظ فنی آمار خیلی خوبی داشته است و امیدوارم شرایطی به وجود آید که او هم به کادر فنی تیم ملی اضافه شود.

مینی کمپ ها به توسعه فوتبال ایران کمک خواهد کرد

قلعه نویی در خصوص برپایی مینی کمپ ها و تاثیر آن بر فوتبال ایران گفت: ما یک مینی کمپ برگزار کردیم و نفراتی که در آن بودند در لیگ برتر جز بازیکنان تاثیرگذار به حساب می آیند. ما به دلیل برخی از مشکلات بین المللی باید این مینی کمپ ها را در ایران داشته باشیم و باشگاه ها هم به دلیل منافع ملی کمک خواهند کرد.

نوراللهی فعلا به تیم ملی دعوت نمی شود

او در رابطه با درخشش احمد نوراللهی در دیدار های اخیر تیم الوحده امارات و بازگشت مجدد به تیم ملی گفت: این بازیکن از لحاظ فنی اصلا مشکلی ندارد و در اکثر اردوهای تیم ملی حضور داشت اما به دلیل رفتاری که از خودش نشان داد فعلا در تیم ملی نخواهد بود.

منبع: مهر
کدخبر: ۹۹۱۹
ارسال نظر