کدخبر: ۱۳۹۲۵

سی‌ان‌ان: اسرائیل قصد دارد کنترل بخش فلسطینی گذرگاه رفح در نوار غزه را اشغال کند

سی‌ان‌ان بامداد سه‌شنبه گزارش داد که نیروهای رژیم صهیونیستی قصد دارند در ساعات آینده کنترل بخش فلسطینی گذرگاه رفح در نوار غزه را اشغال کند.

سی‌ان‌ان: اسرائیل قصد دارد کنترل بخش فلسطینی گذرگاه رفح در نوار غزه را اشغال کند

به گزارش 24 آنلاین، «باراک راوید» تحلیلگر سی. ان. ان این خبر را به نقل از منابع خود که اطلاعات مستقیمی درباره این اقدام دارند، منتشر کرد.

رسانه‌های فلسطینی بامداد سه‌شنبه از آرایش جنگی تانک‌های رژیم صهیونیستی و استقرار آنها در ۲۰۰ متری گذرگاه رفح خبر دادند.

براساس این گزارش‌ها، تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی چندین گلوله به سوی ساختمان گذرگاه رفح شلیک کردند.

از سوی دیگر خبر می‌رسد که محله «تل السطان» در غرب رفح نیز توسط هواپیماهای رژیم صهیونیستی بمبارن شده است.

همچنین خبرها حاکی است، ارتش رژیم صهیونیستی اطراف گذرگاه رفح، کرم ابوسالم، محله های السلام و الجنینه و محله التنور در شرق رفح در جنوب نوار غزه را هدف حملات سنگین خود قرار داده است.

دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه شب در بیانیه‌ای تأیید کرد که کابینه جنگ اسرائیل به حمله زمینی به رفح رای مثبت داده است.

در همین حال، «دانیل هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نیروهای این رژیم حمله‌ای ناگهانی را علیه اهداف حماس در شرق رفح آغاز کردند و جزئیات بیشتر در این زمینه بعدا منتشر خواهد شد.

این در حالی است که یک منبع آگاه در مقاومت فلسطین دوشنبه شب به رژیم صهیونیستی هشدار داد که هرگونه حمله زمینی این رژیم به شهر رفح در جنوب نوار غزه ممکن است به توقف مذاکرات برای دستیابی به آتش بس منجر شود.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی دوشنبه از آغاز کوچاندن فلسطینیان از منطقه شرقی شهر رفح به سمت منطقه خانیونس در جنوب نوار غزه خبر داد و با انتشار ویدئویی، از ساکنان محله‌ های شرقی این شهر از جمله الشوکه، السلام الجنینه، تبه زراع و البیوک خواست تا به منطقه خان یونس بروند.

بر اساس نقشه اعلام شده توسط سخنگوی ارتش اشغالگر اسرائیل، گذرگاه زمینی رفح در محدوده عملیات نظامی این رژیم خواهد بود.

منبع: ایرنا
کدخبر: ۱۳۹۲۵
ارسال نظر