کدخبر: ۹۴۱۳

جلسه فوری شورای امنیت برای بررسی جان باختن ۱۰۰ نفر هنگام توزیع مواد غذایی در غزه

کشته شدن بیش از 100 نفر در شمال غزه در حین توزیع مواد غذایی و اقلام ضروری با واکنش شدید مسئولان سازمان های امدادی مانند سازمان ملل که ماه هاست با موانعی برای کمک رسانی به این سازمان مواجه بوده است، مواجه شده است. بیش از یک میلیون آواره غیرنظامی در این نوار ساحلی مورد انتقاد قرار گرفته است.

جلسه فوری شورای امنیت برای بررسی جان باختن ۱۰۰ نفر هنگام توزیع مواد غذایی در غزه

به گزارش پایگاه خبری 24، ظهر روز پنجشنبه از نیویورک – مقر سازمان ملل متحد – خبر رسید که شورای امنیت در واکنش به حادثه شمال غزه جلسه فوری تشکیل خواهد داد.

این شورا 10 روز پیش تلاش کرد قطعنامه ای را برای آتش بس فوری در غزه تصویب کند، اما این پیش نویس توسط ایالات متحده وتو شد.

در عین حال، آنتونی گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای این حادثه را محکوم کرد و گفت: غیرنظامیان رنج‌دیده و فقیر غزه به کمک فوری نیاز دارند، از جمله کسانی که در محاصره شمال غزه باقی مانده‌اند. و سازمان ملل بیش از یک مورد دارد که او یک هفته است که نتوانسته اقلام بشردوستانه را به آنجا بفرستد.

آقای گوترش همچنین یک بار دیگر خواستار برقراری فوری آتش‌بس بشردوستانه شد تا به گفته وی، «اقدامات فوری و اضطراری» برای رساندن کمک‌ها به غزه فراهم و اجرا شود.

منبع: عصر ایران
کدخبر: ۹۴۱۳
ارسال نظر