کدخبر: ۱۴۹۷۵

تمام جامعه هنری اندوهگین است

مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز تسلیت برای شهادت حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی ـ رئیس جمهور ـ و همراهانش، گفت: شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برای ما و جامعه هنرهای تجسمی بسیار تاسف‌بار است؛ چراکه همواره از ایشان صداقت و همراهی دیده‌ایم؛ جامعه هنرهای تجسمی یک صدا به پا خاسته، تسلیت می‌گوید و اندوهگین است.

تمام جامعه هنری اندوهگین است

به گزارش 24 آنلاین، 

محمد خراسانی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا شهادت سیدابراهیم رئیسی ـ رئیس جمهور ـ، حسین امیرعبداللهیان ـ وزیر امور خارجه ـ و سایر همراهانشان را تسلیت گفت و اظهار کرد: شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی از معدود رؤسای جمهوری است که در موزه هنرهای معاصر تهران حضور یافته بود. او در موزه‌هنرهای معاصر با هنرمندان حوزه تجسمی گفت‌وگو کرده بود؛ البته این دیدار مربوط به اوایل زمانِ دولتِ فعلی ایشان بود.

مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد گفت: کمتر از دو ماه قبل نیز در خدمتشان بودیم. ایشان ماه رمضان سال ۱۴۰۳ با هنرمندان دیدار داشتند، آن زمان نیز تفقد و توجه ایشان به هنرمندان قابل توجه بود که با دقت نظر، زمان گذاشته و پای حرف هنرمندان نشسته و همراهشان شده بودند.

او ادامه داد: شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی برای ما و و جامعه هنرهای تجسمی بسیار تاسف‌بار است؛ چراکه از ایشان صداقت و همراهی دیدیم؛ جامعه هنرهای تجسمی یک صدا به پا خاسته، تسلیت می‌گوید و اندوهگین است.

خراسانی‌زاده اظهار کرد: ایشان در تمام دوران خدمتش در سمت‌های مختلف صادق و خستگی‌ناپذیر بود و این دو ویژگی‌، نتیجه‌اش را با جهش و پیشرفت نشان داد؛ پیشرفتی که در حوزه فرهنگ و هنر نیز بسیار شاهد آن بودیم. 

او افزود:‌ از دست دادن ایشان بسیار سخت است؛ شبیه به ایشان یافتن حتی به ذهن نمی آید اما این انقلاب ایستاده و سختی‌ها را پشت سر می گذارد. امیدواریم خداوند این عاقبت را به ما نیز عطا کند که بعد از خدمت صادقانه به مسیر شهادت پا بگذاریم. 

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۴۹۷۵
ارسال نظر