کدخبر: ۹۰۹۵

بازیگر ۴۹ ساله بر اثر بیماری درگذشت

«کنت میچل» بازیگر کانادایی فیلم‌هایی چون «پیشتازان فضا» و «کاپیتان مارول» به دلیل عوارض ناشی از بیماری «ALS» درگذشت.

بازیگر ۴۹ ساله بر اثر بیماری درگذشت

به گزارش پایگاه خبری 24، این بازیگر که سابقه بازی در سریال «پیشتازان فضا: دیسکاوری» و فیلم سینمایی «کاپیتان مارول» را داشت به دنبال عوارض ناشی از بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا «ALS» درگذشته است.

در بیانیه‌ای که توسط حساب کاربری تایید شده وی در اینستاگرام منتشر شد، آمده است: «با قلب‌های اندوهگین درگذشت کنت الکساندر میچل، پدر، همسر، برادر، عمو، پسر و دوست عزیز بسیاری را اعلام می‌کنیم.

او در پنج سال و نیم گذشته با یک سری چالش‌های وحشتناک بیماری ALS روبرو بود. او با این اصول زندگی می کرد که هر روز یک هدیه است و ما هرگز تنها نخواهیم ماند. زندگی او نمونه‌ای درخشان از این حقیقت است که وقتی با عشق و محبت زندگی می‌کنید، چقدر می‌توان کامل بود».

به گزارش گاردین، وب‌سایت رسمی سریال‌های «پیشتازان فضا» نیز یاد این بازیگر را که در سریال «پیشتازان فضا: دیسکاوری» در چندین نقش بازی کرده بود را زنده نگه داشت و از طرف این سریال به خانواده، دوستان، عزیزان و طرفداران میچل در سراسر جهان تسلیت گفت.

میچل علاوه بر نقش‌هایش در «پیشتازان فضا» در فیلم ابرقهرمانی ««کاپیتان مارول» و همچنین مجموعه تلویزیونی پسا آخرالزمانی «جریکو» هم نقش‌آفرینی کرده بود.

هر ساله در آمریکا میانگین ۵۰۰۰ نفر به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا «ALS» مبتلا می‌شوند که یک بیماری عصبی پیشرونده است و  سلول های عصبی در مغز و نخاع را تحت تاثیر قرار می‌دهد و  علائم آن شامل مشکل در راه رفتن، تکلم نامفهوم و همچنین ضعف عضلانی است که در نهایت بر جویدن، بلع، صحبت کردن و تنفس تاثیر می گذارد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۹۰۹۵
ارسال نظر